Danties šaknies viršūnės rezekcija

Danties šaknies rezekcija – danties šaknies sutrumpinimas, arba kitaip – viršūnės nupjovimas. Šis gydymas skirtas išsaugoti dantis ir jų funkcionalumą. Procedūros tikslas – užkirsti kelią infekcijoms, kurios apninka danties šaknies kanalą.

Dažnu atveju apie šaknies viršūnės uždegimą pacientas sužino per vėlai, kai skausmas tampa nuolatinis ir ūmus. Tuomet infekcijai sustabdyti jau nepakanka šaknies kanalo gydymo ir reikia danties šaknies viršūnės rezekciją atlikti chirurginiu būdu.

Kaip atliekama danties šaknies viršūnės rezekcija?

Danties nervo uždegimas gali pereiti į danties šaknies viršūnėlę, kuri yra kaulo zonoje. Tam, kad uždegimas neplistų ir neprogresuotų, danties šaknis chirurginiu būdu sutrumpinama. Danties šaknies chirurgija nėra sudėtinga, o kompetentinga Bokštų odontologų komanda pasirūpins, kad pacientui nereiktų kentėti ilgo ir skausmingo gydymo proceso.

Danties šaknies amputacija taikoma tuomet, kai siekiama išsaugoti dantį, tuo pačiu pasiekiant bakterijų apniktą šaknies kanalą ir užkertant kelią infekcijų plitimui. Procedūros metu atliekama danties šaknies amputacija kartu su pakitusiais audiniais. Tai – vienintelis kelias išlaikyti dantį, kai viena jo šaknų nepagydoma.

Procedūros metu amputuojama dalis danties šaknies, arba jei infekcija išplitusi – visa šaknis. Dantų šaknies hemisekcija (dalinė amputacija) dažniausiai taikoma krūminiams dantims.

Bokštų odontologijos klinikos burnos chirurgai yra pasiruošę kiekvienam pacientui rasti tinkamiausią gydymo būdą danties šaknies viršūnės rezekcijos klausimais.

Jeigu Jus domina profesionalios odontologo ar burnos chirurgo paslaugos, jų kaina arba kyla daugiau klausimų, nedvejodami kreipkitės į Bokštų odontologijos kliniką tel. nr. +37067954040 arba el. paštu info@implantavimas.lt


Panašūs straipsniai: