Dantų griežimas (bruksizmas)

Dantų bruksizmas – tai stiprus dantų sukandimas arba griežimas dantimis. Nors bruksizmo priežasčių yra įvairių, jos dažnai susijusios su patiriamu stresu. Griežimas dantimis miegant – tai tarsi emocijų išliejimo miego metu procesas, kai organizmas nevalingais žandikaulio judesiais iškrauna susikaupusias emocijas.

Bruksizmo požymiai

Dažnai pacientai, kurie griežia dantimis, skundžiasi dantų jautrumu, neaiškios kilmės galvos skausmu, dantų estetikos problemomis. Neretai pacientas nežino turintis šią problemą, kol neapsilanko pas specialistą arba to nesužino to iš artimųjų. Dėl bruksizmo dantys stipriai nudyla, lūžinėja protezai ar plombos.

Jei bruksizmas pastebimas per vėlai, pavėluotas gydymas dažnai reikalauja atlikti didelius protezavimo darbus ar netgi keisti dantis, todėl būtina dantų griežimą gydyti kuo anksčiau.  

Jeigu manote, kad Jus vargina dantų griežimas arba matote pirmuosius jo požymius, nedvejojant kreipkitės į profesionalius odontologus, kurie įvertins Jūsų situaciją ir patars, ką daryti toliau. Bruksizmo gydymas

Bokštų odontologijos klinikoje bruksizmo pasekmės gydomos kompleksiškai – pradedant profesionaliu situacijos įvertinimu, baigiant efektyviu gydymu pagal individualų gydymo planą.

Kapomis

Specialios bruksizmo kapos padeda apsaugoti dantis nuo dilimo. Šios kapos neleidžia dantims susiliesti, taip apsaugodamos juos nuo susidėvėjimo. Dantų griežimo kapos gaminamos specialiai pagal individualias paciento dantų savybes. Kapos yra pakankamai kietos, todėl atlaiko tvirtą sukandimą ir išlaiko formą. Taip pat jos leidžia atsipalaiduoti žandikaulio raumenims ir sąnariams.

Botulino injekcijomis

Bokštų odontologijos klinikoje siūloma nauja dantų griežimo gydymo priemonė – bruksizmo gydymas botulinu. Botulino toksino injekcijos – greita ir neskausminga procedūra, po kurios dantimis griežiantys pacientai negali taip stipriai sukąsti ar griežti dantimis, tačiau šios injekcijos nemaišo atlikti įprastinių funkcijų, tokių kaip valgymas ir kalbėjimas. Po injekcijos raumenys atsipalaiduoja, tampa mažiau apkrauti, o pacientai jau po poros savaičių gali matyti akivaizdžius estetinius pokyčius.

Jeigu Jus domina profesionalios odontologo paslaugos, jų kaina arba kyla daugiau klausimų, nedvejodami kreipkitės į Bokštų odontologijos kliniką tel. nr. +37067954040 arba el. paštu info@implantavimas.lt
Panašūs straipsniai: