Dantų kanalų gydymas (Endodontologija)

Dėl pasikeitusio šiuolaikinio gyvenimo ritmo, žmonės dažnai nesikreipia į gydytojus odontologus laiku ir tuomet prireikia endodontinio (dantų kanalų) gydymo. Tačiau nenusiminkite – Bokštų odontologijos klinikos gydytojai endodontologai pasiruošę Jums padėti ir suteikti profesionalias paslaugas.

Mūsų klinikos misija – tai paciento gyvenimas su gražia ir sveika šypsena.

Nuo ko pradėti?

Bokštų odontologijos klinikos gydytojas endodontologas pirmiausiai atlieka paciento apžiūrą, po kurios paskiriamas individualus dantų kanalų gydymas, jo planas, numatoma kaina ir pacientui apibūdinamas siekiamas gydymo rezultatas.

Mes darome viską, kad pacientas liktų patenkintas gydymo rezultatais. Geri mūsų klientų atsiliepimai verčia mus judėti pirmyn.

Kas yra dantų kanalų gydymas ir kaip nustatoma jo kaina?

Endodontologija – tai dantų kanalų gydymas, kuris padeda išsaugoti natūralius paciento dantis. Tokio gydymo prireikia tada, kai prasideda uždegimas danties pulpoje. Pulpa – tai minkštasis audinys, esantis danties šaknies kanalo viduje.

Uždegimai ir infekcijos pulpoje prasideda dėl įvairių priežasčių (dėl gilios kariozinės ertmės, daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje, danties skilimų, traumų, lūžių ir panašių problemų). Pažeidus pulpą, žūsta kraujagyslės ir nervai. Kitaip tariant, dantis praranda gyvybingumą. Jei šis uždegimas negydomas, tai gali lemti nuolatinį ir vis stiprėjantį skausmą ar net pūlinio susiformavimą. Taip gali prasidėti labai nemaloni liga periodontitas, o tuomet prireiks ir gydytojo periodontologo pagalbos.

Kai pacientui neišvengiamas dantų kanalų gydymas, kaina tiksliai nustatoma tik po konsultacijos su gydytoju endodontologu.

Kodėl būtina gydyti dantų kanalus?

Laiku nesusirūpinus ir tinkamai negydant, šis susirgimas stiprėja ir galiausiai dantį tenka pašalinti. Dantų kanalų gydymas prailgina tokių probleminių dantų ilgaamžiškumą. Pagrindinis endodontologinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Modernių įrengimų bei priemonių pagalba šiandien gydytojai endodontologai gali sėkmingai pašalinti kanaluose užstrigusius svetimkūnius, išgydyti infekcijas, pašalinti mikroorganizmus. Šaknų kanalų gydymo metu galima pašalinti nekokybiškai užgydytame kanale esančią plombinę medžiagą ir po specialaus apdorojimo danties kanalų sistemą užsandarinti. Specialūs kaiščiai leidžia sutvirtinti stipriai karieso pažeistus dantis ir idealiai atkurti jų fizikines savybes.

Kaip atliekamas dantų kanalų gydymas?

Endodontinis gydymas yra etapinis, dėl to reikia nusiteikti, kad vieno apsilankymo pas gydytoją nepakaks. Kai susipažinsite su gydymo planu Bokštų odontologijos klinikoje, Jums bus aišku, kiek kartų ir kaip dažnai teks apsilankyti pas mūsų specialistus, kad būtų pasiektas geriausias gydymo rezultatas.

Dantų kanalų gydymo metu šaknies kanalas mechaniškai išvalomas, išformuotas ir kokybiškai, hermetiškai užplombuojamas.

Gydytojas endodontologas danties kanalų gydymo metu naudoja dentalinį mikroskopą, dėl to jo atliekamos paslaugos dažnai vadinamos mikroskopine endodontologija. Dentalinio mikroskopo kontrolėje užsandarinamos šaknų perforacijos, endodontinės chirurgijos (endodontologijos) pagalba atliekamas retrogradinis šaknies užpildymas (iš šaknies viršūnės pusės).

Kadangi vien tik mechaninio dantų kanalų valymo nepakanka, gydymas vyksta kompleksiškai. Mūsų klinikoje atliekamos visos reikiamos endodontinės diagnostikos ir gydymo metodikos, kurias taiko profesionalūs Bokštų odontologijos klinikos gydytojai specialistai.

Kada kreiptis į gydytoją endodontologą?

Kartais dantų kanalų gydymas (kaina tiksliai nustatoma po konsultacijos) yra neišvengiamas. Jis atsiranda dėl įvairių priežasčių, bet dažniausia išlikusios infekcijos priežastis yra nekokybiškai sugydyti dantų šaknų kanalai.

Jei infekcija iš dantų šaknų kanalų nukeliauja į aplinkinius audinius, ji gali sukelti net ir kaulinę destrukciją pačiame žandikaulyje. Dėl to delsti nereikėtų. Vos pajutus skausmą ar dantenų patinimą, taip pat užtrukusį jautrumą šalčiui ir karščiui, nemalonius pojūčius kramtant maistą, pastebėjus pakitusią danties spalvą, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į gydytoją endodontologą.  

Kokybiška endodontologija

Bokštų odontologijos klinikoje naudojamas mikroskopas, moderniausi mechaniniai instrumentai bei medžiagos užtikrina efektyvų endodontologinį gydymą pacientams, kuriems jo labiausiai reikia.

Klinikos operaciniai mikroskopai naudojami ne tik šaknų kanalų gydyme, bet ir chirurginių operacijų metu ar paruošiant dantis protezams.

Klinikoje dirbantys profesionalūs gydytojai endodontologai pasižymi kruopštumu ir sėkminga gydymo patirtimi.

Strateginis gydymo planavimas

Dantų kanalų gydymas, kaina ir rezultatai priklauso nuo pirminės paciento apžiūros bei strateginio gydymo suplanavimo, taip pat paciento bendradarbiavimo su gydytoju endodontologu. Tai reiškia, kad net ir pasibaigus endodontiniam gydymui, pacientas turi reguliariai lankytis pas gydytoją ir stebėti, kokios būklės yra sugydyti dantys.

Tikslas, dėl kurio mes dirbame – tai patenkintas pacientas su tobula šypsena. Geri klientų atsiliepimai apie dantų kanalų gydymą padeda mums judėti pirmyn.

Jei Jus domina profesionalios dantų kanalų gydymas, kaina arba kyla daugiau klausimų, nedvejodami kreipkitės į Bokštų odontologijos kliniką tel. nr. +37067954040 arba el. paštu info@implantavimas.lt ir gaukite visus atsakymus.
Panašūs straipsniai: