Dantų rovimas

Danties rovimas – tai invazinė chirurginė procedūra, kurios metu pašalinami dantys, sukeliantys nepatogumus bei galintys sukelti odontologinius susirgimus. Bokštų odontologijos klinikoje atliekamas vieno ar kelių dantų rovimas, retinuotų (protinių) dantų rovimas, šaknų amputacijos, rezekcijos, taip pat visos kitos burnos chirurgijos paslaugos.

Nors daugeliui pacientų danties rovimas, jo kaina ir galimas skausmas po operacijos sukelia nerimą, bet tikrai nereikėtų bijoti šios procedūros. Bokštų odontologijos klinikos gydytojai burnos chirurgai dantų rovimą atlieka profesionaliai, taikydami vietinę nejautrą (sedaciją) ir atitinkamą nuskausminimą.

Kodėl tenka šalinti protinius dantis?

Protiniai dantys išdygsta vėliausiai iš visų žmogaus dantų, dėl to dažnai sukelia įvairių problemų. Kartais protiniai dantys pradeda dygti šonu, atsirėmę ar pakrypę į kitus dantis, o pritrūkus vietos ima stumti greta esančius anksčiau išdygusius dantis.

Protiniai dantys dažniausiai sukelia vienas iš šių problemų: sąkandžio pasikeitimus, dantų susigrūdimą, šalia esančių dantų pažeidimus, cistų formavimąsi, skausmą, infekcijas, patinimą ir kitas problemas. Štai kodėl tokiais atvejais yra rekomenduojamas protinio danties ar kelių protinių dantų rovimas.

Burnos chirurgas apžiūros metu įvertins, ar Jums reikalinga šalinti probleminius protinius dantis ir ar verta šalinti neišdygusius.

Protinių dantų priežiūra yra sudėtinga, įprastomis priemonėmis juos išvalyti yra gana sunku. Dėl to protiniai dantys neretai sukelia periodontitą, kurį sukelia aplink besikaupiančios apnašos. Taigi pašalinus problemas keliančius dantis, galite išvengti ne tik šios problemos, bet ir skausmingų dantų ėduonies pažeidimų ar dėl netaisyklingai dygstančio danties susigrūdusių šalia esančių dantų.

Žinoma, pasitaiko išimčių ir kartais protiniai dantys išdygsta ir gerai prižiūrimi nesukelia minėtų problemų. Tačiau dažniausiai žmonėms šie dantys yra nereikalingi.

Ar protinių dantų rovimas skausmingas?

Protinio (retinuoto) danties rovimas atliekamas naudojant vietinę arba dalinę nejautrą, todėl pacientas nejaučia skausmo ir baimės.

Vaistams suveikus, profesionalus Bokštų odontologijos klinikos burnos chirurgas tiksliai ir neskausmingai pašalina reikiamą dantį.

Ko tikėtis pooperaciniu laikotarpiu?

Pirmas tris dienas po procedūros galima jausti pooperacinius simptomus (patinimą, nedidelį kraujavimą, kraujosrūvas ir pan.), tačiau laikantis gydytojo nurodymų, pooperacinis laikotarpis turėtų praeiti sklandžiai.

Nors kiekvienas pacientas – individualus, o jo gijimo procesai priklauso nuo daugelio aplinkybių, Bokštų odontologijos klinikos personalas suteiks visą reikiamą informaciją apie pooperacinį laikotarpį ir būtinas rekomendacijas, kad retinuoto danties šalinimas nepaliktų nemalonių prisiminimų.

Po dantų rovimo ypač svarbu laikytis gydytojo burnos chirurgo rekomendacijų, o iškilus klausimams nedvejokite kreiptis į Bokštų odontologijos kliniką tel. nr. +37067954040 arba +37046219875.

Rekomendacijos po chirurginio danties šalinimo

Po danties rovimo reikėtų bent porą valandų nevalgyti, vengti karštų gėrimų ir maisto. Kelias dienas po operacijos patartina rinktis minkštą maistą, būtina gerti daug skysčių, vengti sunkaus fizinio krūvio ir jokiu būdu nevartoti alkoholinių gėrimų bei kraują skystinančių preparatų. Rūkantys pacientai turėtų bent 12 valandų po danties rovimo susilaikyti nuo šio žalingo įpročio.

Jeigu jaučiate skausmą – galima vartoti įprastus skausmą malšinančius vaistus, bet geriausiai tokius, kuriuos paskyrė gydytojas burnos chirurgas.

Jeigu pajuntate čia neaprašytus šalutinius poveikius, nedvejodami kreipkitės į gydytoją burnos chirurgą. Bokštų odontologijos klinikos gydytojai visuomet pasiruošę Jums padėti.

Jeigu odontologas Jums pašalino dantį, ypatingai svarbi taisyklinga burnos higiena. Mūsų klinikos burnos higienistė mielai suteiks visą reikiamą informaciją apie kruopščią ir profesionalią burnos higieną.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jeigu pradedate jausti maudimą, skausmą ar patinimą aštuntųjų (retinuotų) dantų vietose, nedelsdami kreipkitės į gydytoją odontologą, kuris įvertins, ar jums reikalingas retinuoto danties šalinimas ir implantacija ar kita burnos chirurgijos procedūra. Bokštų odontologijos klinikoje danties rovimas atliekamas profesionalių gydytojų burnos chirurgų.

Tikslas, dėl kurio mes dirbame – tai patenkintas pacientas su tobula šypsena.

Jei Jus domina profesionalios odontologo, burnos chirurgo paslaugos, įvairių dantų rovimas, kaina arba kyla daugiau klausimų, nedvejodami kreipkitės į Bokštų odontologijos kliniką tel. nr. +37067954040 arba el. paštu info@implantavimas.lt ir gaukite visus atsakymus. Geri mūsų pacientų atsiliepimai verčia mus judėti pirmyn.
Panašūs straipsniai: