Kramtomojo organo sutrikimų gydymas

Kramtomasis organas –  tai struktūra, atsakinga už kramtymą, dalyvaujanti kalboje, kvėpavime, mimikų valdyme ir net streso perdirbime. Tai – dantys su jų palaikomuoju aparatu, kramtomieji raumenys, smilkininiai apatinio žandikaulio sąnariai, centrinės nervų sistemos dalys.

Neaiškūs galvos ir veido skausmai, padidėjęs kramtomojo organo raumenų tonusas, sunkumai sukramtant maistą, smilkininio žandikaulio sąnario funkcijos sutrikimai, neaiškūs skausmai – tai tik nedidelė dalis kramtomojo organo funkcijos sutrikimų, priskiriamų šiam funkcinių sutrikimų ratui.

Gydytojas funkcijos specialistas diagnozuoja ir gydo šiuos sutrikimus, o esant reikalui suburia ekspertų komandą kompleksiniam problemos sprendimui.

Diagnostika

Raumenų darbas tiriamas elektroniniu miografu. Apatinio žandikaulio judesiai registruojami ir analizuojami elektroninio aksiografo pagalba (tai – ultragarso pagrindu dirbantis apatinio žandikaulio judesių registravimo aparatas). Gauti duomenys padeda diagnozuoti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimus, leidžia programuoti artikuliatorius – aparatus, kuriais tiksliai stimuliuojami paciento kramtomieji judesiai, gaminant dantų protezus ar analizuojant sąkandžio sutrikimus).

Sąkandis tiriamas specialiomis bruksizmo folijomis bei kramtymo simuliatoriuje-artikuliatoriuje. Esant reikalui bendradarbiaujama su Klaipėdos Respublikine ligonine ir atliekami kompiuterinės tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimai.

Gydymas

Nustačius kramtomojo organo sutrikimų diagnozę gydymas neapsiriboja vienu gydytoju. Diagnostikos ir gydymo metu mes bendradarbiaujama su fizioterapeutais, osteopatais, kraniosakraliniais terapeutais, natūralios medicinos ir mitybos specialistais, psichologais ir psichosomatikos specialistais, neurologais ir kitų specialybių gydytojais.

Bokštų odontologijos klinikoje kramtomojo organo sutrikimo gydymui taikomos sukandiminės plokštelės (kapos), fizioterapinės priemonės, botulino toksino injekcijos, prokaino injekcijos ir daugelis kitų išbandytų veiksmingų metodikų.

Kodėl rinktis mus?

Kramtomojo organo sutrikimus diagnozuoja ir gydo funkcijos specialistai, pasitelkdami išsamų pokalbį su pacientu, nuodugnią apžiūra bei specialius instrumentinius tyrimus. Bokštų odontologijos klinikoje dirba vienintelis Pabaltijo šalyse sertifikuotas funkcijos mokslo specialistas gydytojas Tadas Koržinskas.

Jeigu Jus domina profesionalios odontologo paslaugos, jų kaina arba kyla daugiau klausimų, nedvejodami kreipkitės į Bokštų odontologijos kliniką tel. nr. +37067954040 arba el. paštu info@implantavimas.lt


Panašūs straipsniai: