Periodontologija

Sveiki ir gražūs dantys – tai lyg vizitinė kortelė, kuri šiuolaikiniam žmogui yra labai svarbi. Dantų sveikata ir šypsenos estetika tampa vis svarbesne žmogaus įvaizdžio dalimi. Bet dantys gali būti sveiki tik tada, jeigu sveika yra visa burnos ertmė ir apydančio (periodonto) audiniai.

Bokštų odontologijos klinikoje dirbantis gydytojas periodontologas (Klaipėda) yra tikras savo srities profesionalas. Mūsų klinikoje pacientams atliekamas kompleksinis periodonto ligų gydymas ir jeigu reikia – plastinė periodonto chirurgija.

Kas yra periodontitas?

Periodontas – tai audiniai, esantys aplink dantį. Dantenos ir raisčiai tvirtai laiko dantį kaule ir apsaugo jį nuo išorinių žalojančių veiksnių, todėl labai svarbu, kad jie būtų sveiki. Dažniausias burnos ertmės susirgimas yra periodontitas – periodonto uždegimas. Dėl jo pacientams reikia kreiptis į gydytojus periodontologus.

Periodontologija – tai odontologijos sritis, skirta periodonto ligų gydymui. Sveiko žmogaus dantenos yra rausvos, tvirtos, dengiančios visą danties šaknį ir su dantimi formuojančios tvirtą jungtį. Prie danties esanti dantenų vagelė apsaugo šią jungtį. Didžiausia problema yra tada, kad prasidėjus periodonto ligoms, šis barjeras yra pažeidžiamas, o simptomai iš pradžių būna vos pastebimi.

Periodontito požymiai

Dantenų kraujavimas, paraudimas, spalvos ar konsistencijos pakitimai, šaknų apnuoginimas, dantų paslankumas, jautrumas į rūgštų, šaltą, karštą, saldų maistą, besitęsiantis nemalonus burnos kvapas – tai požymiai, kurie gali signalizuoti periodontitą. Jeigu jaučiate vienus ar kitus periodontito požymius, Jums gali padėti gydytojas periodontologas Bokštų odontologijos klinikoje Klaipėdoje.

Pirmieji apydančio susirgimų simptomai sukelia tik nedidelį diskomfortą pacientui ir gana dažnai yra ignoruojami. Kadangi periodonto problemos vystosi lėtai ir iš pradžių be skausmo, jas pajusti sunku net ir pačiam pacientui. Nepaisant to, liga progresuoja, ir vėliau sustabdyti ją darosi vis sunkiau. Periodontitą gydyti būtina ir negalima to atidėlioti, kadangi tai yra uždegiminis procesas.

Periodontitą sukelia įvairios priežastys – genetinis polinkis, žalingi įpročiai, anatominės savybės, prasta burnos higiena, bendri susirgimai ir kiti veiksniai.

Mūsų klinikoje dirbantis gydytojas periodontologas (Klaipėda), kartu su burnos higieniste nustato, kokie periodontito veiksniai kiekvienu individualiu atveju yra svarbiausi, ir parengia optimalų gydymo planą.

Kaip išvengti periodonto ligų?

Pagrindinė periodontito prevencija yra profilaktika. Pirmiausiai – tai burnos higiena, kurią atlieka profesionalus burnos higienistas. Svarbu, kad profesionali burnos higiena būtų atliekama reguliariai. Ne mažiau svarbi prevencijos priemonė yra paciento asmeniniai dantų priežiūros įpročiai. Reikia nepamiršti, kad nuo paciento asmeninių higienos įpročių priklauso periodonto ligų atsiradimas ir eiga.

Periodontito gydymas ir jo sėkmingumas priklauso nuo paciento pasiryžimo reguliariai ir tinkamai valytis dantis bei lankytis pas profesionalius burnos higienistus. Po periodontito gydymo, būtina reguliariai lankytis pas gydytoją periodontologą, kad gydymo rezultatai būti ilgalaikiai, o liga neprogresuotų.

Chirurginis periodontito gydymas ir jo kaina

Kartais pacientams reikalingas chirurginis periodonto ligų gydymas. Chirurginės procedūros reikalauja itin preciziško periodontologo darbo (periodontologas, Klaipėda), pradedant operacijos planavimu, baigiant jos atlikimu. Mikrochirurginės operacijos technikos užtikrina patikimą operacijos rezultatą ir maksimalų paciento komfortą pooperacinio laikotarpio metu.

Plastinės periodonto chirurgijos operacijos skirtos dantenų pastorinimui, „pasitraukusių“ dantenų (recesijų) uždengimui, tarpdantinių papilų atkūrimui, danteninės šypsenos korekcijai, klinikinio danties vainiko prailginimui.

Po apsilankymo pas mūsų klinikos specialistus, Jums bus parinktas tinkamiausias periodontito gydymas, numatoma jo kaina ir su Jumis bus aptariamas strateginis gydymo planas.

Kodėl rinktis Bokštų odontologijos kliniką?

Mūsų klinika bendradarbiauja su įmonės „Hein Lifescience“ bei Mikroekologijos instituto laboratorijomis Vokietijoje, atliekant periodonto bakterijų tyrimus, nustatant individualius genetinius markerius bei jų aktyvumą, parenkant, koks periodontito gydymas (kaina nustatoma kiekvienam pacientui individualiai) arba jo alternatyvos antibiotikais yra tinkamiausias pacientui. Specialios chirurginės metodikos leidžia atkurti periodontito sunaikintą kaulą.

Individualus požiūris į kiekvieną pacientą – Bokštų odontologijos klinikos stiprybė ir išskirtinumas iš kitų odontologijos klinikų Klaipėdoje. Periodontologiją čia užtikrina kvalifikuoti gydytojai specialistai ir modernios technologijos.

Tikslas, dėl kurio mes dirbame – tai patenkintas pacientas su tobula šypsena. Geri klientų atsiliepimai apie periodontito gydymą padeda mums judėti pirmyn.

Jei Jus domina profesionalus periodontologas (Klaipėda) ir jo paslaugos, taip pat jų kaina arba kyla daugiau klausimų, nedvejodami kreipkitės į Bokštų odontologijos kliniką tel. nr. +37067954040 arba el. paštu info@implantavimas.lt ir gaukite visus atsakymus.Panašūs straipsniai: