Bokštų odontologijos klinika

Odontologijos klinika Klaipėdoje

Periodontologinis gydymas

Paciento atsiliepimas

„Mano dantenos buvo labai jautrios, stipriai kraujuodavo, dantys net buvo pradėję klibėti. Bijojau, kad galiu netekti dantų... Bokštų klinikoje man buvo atliktas chirurginis periodontito gydymas, kuris išgelbėjo mano dantis. Ačiū Bokštų klinikos gydytojams už tai, kad šiandien galiu šypsotis.“

Kada reikalingas periodontologinis gydymas?

Periodonto ligos skirstomos į gingivitą ir periodontitą. Gingivitas yra ankstyva ligos stadija, kuri negydoma gali sukelti aplink dantį esančių audinių uždegimą – periodontitą. Sergant periodontitu, neigiamai paveikiamas visas organizmas, tirpsta žandikaulio kaulas ir didėja rizika netekti dantų, jeigu liga yra negydoma. Atpažinti periodonto ligas galite iš šių požymių:

  • dantų paraudimas, kraujavimas
  • šaknų apsinuoginimas
  • atsiradę tarpai tarp dantų
  • dantų jautrumas
  • dantų paslankumas
  • nemalonus kvapas iš burnos

Problema

Netinkama burnos higiena, genetinis polinkis, anatominės savybės, žalingi įpročiai, hormonų kaita ir kitos priežastys gali lemti periodonto ligų atsiradimą. Pasireiškus periodonto ligoms – gingivitui ar periodontitui – reikalingas skubus gydymas, nes negydoma liga dažnai tampa dantų netekimo priežastimi.

Sprendimas

Įvertinę paciento burnos būklę, gydytojas periodontologas kartu su burnos higieniste parengia individualų gydymo planą. Bokšto klinikoje atliekamas kompleksinis periodonto ligų gydymas. Sudėtingesniais atvejais prireikia chirurginio gydymo, o jeigu liga dar nėra stipriai pažengusi, gali pakakti ir profesionalios burnos higienos. Klinikoje atliekama mikrochirurginė operacija, taip pat, esant poreikiui, plastinės periodonto chirurgijos operacijos, skirtos dantenų pastorinimui, „pasitraukusių“ dantenų (recesijų) uždengimui, tarpdantinių papilų atkūrimui, danteninės šypsenos korekcijai, klinikinio danties vainiko prailginimui.

Rezultatas

Pašalinami mikroorganizmai, minkštosios ir kietosios dantų apnašos, dantenos tampa sveikai rausvos spalvos, dantys apsaugomi nuo negrįžtamų pažeidimų, atkuriamas periodontito sunaikintas kaulas. Siekiant užkirsti kelią periodonto ligų atsinaujinimui, periodiškai reikia atlikti profesionalią burnos higieną.

PACIENTAMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Kaip apsisaugoti nuo periodonto ligų?

Išvengti periodonto ligų padeda kruopšti dantų priežiūra, profilaktiniai apsilankymai pas gydytoją odontologą ir reguliariai atliekama burnos higiena.

Kaip dažnai reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną?

PBH rekomenduojama atlikti 2–3 kartus per metus arba taip, kaip rekomendavo gydytojas.

Gydytojų komentaras

Bendradarbiaujame su įmonės „Hein Lifescience“ bei Mikroekologijos instituto laboratorijomis Vokietijoje, atliekant periodonto bakterijų tyrimus, nustatant individualius genetinius markerius bei jų aktyvumą, parenkant, koks periodontito gydymas arba jo alternatyvos yra tinkamiausi pacientui.

Rekomenduojami specialistai

Aušra BALČIŪNAITĖ Gydytoja odontologė - periodontologė

Aušra BALČIŪNAITĖ

Gydytoja odontologė - periodontologė