Bokštų odontologijos klinika

Odontologijos klinika Klaipėdoje

Dantų implantavimas

Paciento atsiliepimas

„Bokštų klinika – tai vieta, kurioje įvyko ilgai laukti pokyčiai. Implantų pagalba susigrąžinau tokius dantis, su kuriais galiu plačiai šypsotis ir drąsiai kramtyti net ir kietą maistą. Ačiū už sugrąžintą nuostabią šypseną ir pasitikėjimą savimi.“

Kodėl reikia atkurti prarastus dantis?

Dantų implantacija yra gydymo metodas, skirtas atkurti vieną, kelis ar visus prarastus dantis. Implantacija gali būti atliekama net ir praėjus daug laiko po danties (-ų) netekimo, tačiau tokiu atveju gali prireikti papildomų procedūrų. Netekus dantų, susiduriama su šiomis komplikacijomis:

  • tirpsta žandikaulio kaulas
  • gretimi dantys slenka į šalia esantį tarpą
  • sutrinka kramtymo funkcija
  • atsiranda šveplavimas
  • gali išsivystyti žandikaulio sąnario patologijos
  • pasireiškia neigiami išvaizdos pokyčiai: siaurėja lūpos, aplink lūpas išryškėja raukšlelės, smakras pasislenka į priekį, skruostai suglemba

Kelias iki implantacijos

  1. Konsultacija. Konsultacijos metu skiriama pakankamai laiko ne tik klinikinei situacijos analizei, reikiamų tyrimų atlikimui, bet ir įsigilinimui į paciento poreikius, norus. Bokštų odontologijos klinikos gydytojai vadovaujasi principu, kad tik strateginis, nuoseklus ir preciziškas gydymas su individualiai kiekvienam pacientui parengtu planu užtikrina ilgametį rezultatą.
  2. Skaitmeninis gydymo planavimas. Bokštų odontologijos klinikoje implantacija yra paremta išankstiniu kompiuteriniu planavimu. Pasikonsultavus ir išsiaiškinus visus rūpimus klausimus, rengiamas virtualus gydymo planas, pasitelkiant specialią kompiuterinę dantų implantų projektavimo metodiką. Naudodamiesi šia programa specialistai sumodeliuoja trimatį struktūrinį būsimų dantų vaizdą, kuris leidžia dantų implantą pozicionuoti labai tiksliai, vos per kelių milimetrų dydžio pjūvį dantenose. Itin dideliu tikslumu pasižyminti dantų implantavimo planavimo technologija padeda skrupulingai suplanuoti optimaliausią gydymą, išgauti aukštą pradinį implanto stabilumą, kuris labai svarbus jo prigijimui ir sėkmingam protezavimui.
  3. Kaulo augmentacija. Prieš sriegiant implantus, gali prireikti papildomų procedūrų. Jeigu pacientas vieno ar daugiau dantų neturėjo ilgesnį laiką ir kaulas toje vietoje yra pradėjęs tirpti, jį gali tekti priauginti dirbtiniu kaulo pakaitalu. Greitesniam kaulo prigijimui ir žaizdos gijimo profilaktikai mūsų klinikoje naudojamas trombocitų prisotinto fibrino krešulys, kuris specialia technologija išgaunamas iš paties paciento kraujo. Jame gausu augimą skatinančių veiksnių, dėl kurių gijimo laikotarpis po dantų implantavimo būna sėkmingesnis. Prigijus kaului, galima atlikti dantų implantaciją.
  4. Implantų sriegimas. Dantų implantavimas yra neskausminga procedūra, nes implantai sriegiami taikant vietinę nejautrą. Po implantacijos galima jausti nemalonų maudimą ar stipresnį skausmą, bet Bokštų odontologijos klinikos personalas patars, kokius nuskausminančius vaistus vartoti, kad nemalonūs pojūčiai nevargintų. Svarbu, kad pacientas įsiklausytų į gydytojo rekomendacijas ir vaistinius preparatus vartotų taip, kaip nurodyta. Paprastai ant įsriegto implanto iš karto tvirtinamas laikinas vainikėlis. Prigijus implantams, ant jų tvirtinami nuolatiniai plokšteliniai protezai arba dantų vainikėliai.

DANTŲ IMPLANTACIJOS METODAI

Vienmomentė implantacija. Tam tikrais atvejais yra galimybė implantą įsriegti iš karto po danties pašalinimo. Ant jo gali būti tvirtinamas laikinas danties vainikėlis, kuris po kelių mėnesių keičiamas nuolatiniu. Tokiu būdu bene dvigubai sutrumpinamas procedūros laikas ir sumažinamas vizitų skaičius, o pacientas iškart gali džiaugtis atstatyta kramtymo funkcija, fonetika ir estetika.

Vieno danties atkūrimas.

Prarasto danties vietoje įsriegiamas implantas, kuris prigyja maždaug po 3 mėnesių ir tampa šaknies pakaitalu. Tuomet galima tvirtinti dirbtinį dantų vainikėlį, kurio forma ir spalva preciziškai priderinama prie gretimų dantų, siekiant išgauti maksimaliai estetišką, natūralų rezultatą.

Kelių dantų atkūrimas vainikėlių jungtimis.

Kelių vienas šalia kito esančių dantų tarpą galima užpildyti įsriegus vos du implantus ir ant jų tvirtinant tarpusavyje sujungtų dantų jungtį. Kiek implantų prireiks konkrečiu atveju, su gydytoju aptarsite konsultacijos metu, atlikę reikiamus diagnostinius tyrimus.

Visų dantų atkūrimas.

Norint turėti neišimamus dantis, reikia įsriegti mažiausiai 4 implantus. Šis metodas dažnu atveju padeda išvengti kaulo priauginimo procedūros. Norint dantis atkurti ne plokšteliniu protezu, o atskiromis vainikėlių jungtimis, sriegiami 6–8 implantai.

Problema

Netekus dantų, susiduriama su neigiamais išvaizdos pokyčiais, sveikatos sutrikimais, kramtymo funkcijos neefektyvumu ir kitomis problemomis. Dantų implantacija padeda išspręsti visas komplikacijas.

Sprendimas

Siekiant susigrąžinti puikiai funkcionuojančius ir natūraliai atrodančius dantis, pirmasis žingsnis – konsultacija dėl dantų implantacijos. Kokia metodika bus taikoma ir kiek implantų prireiks, priklauso nuo klinikinės situacijos ir norimo pasiekti rezultato. Konsultacijos metu aptariami visi aktualūs klausimai, įvertinamas kaulo kiekis ir atliekami kiti būtinieji diagnostiniai tyrimai.

Rezultatas

Ant implantų atkurti dantys beveik niekuo nesiskiria nuo natūralių. Su jais drąsiai galima valgyti įprastą maistą, plačiai šypsotis ir nevaržomai bendrauti. Tinkamai prižiūrint, ant implantų protezuoti dantys gali sėkmingai funkcionuoti visą gyvenimą.

PACIENTAMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Kiek laiko trunka visas procesas?

Gydymo trukmė, dantų implantavimo metodika, implantų skaičius ir kaina priklauso nuo individualios paciento situacijos ir jam pritaikyto optimalaus gydymo plano. Vienas implantas įsriegiamas maždaug per 20–30 minučių, kuris prigyja po 3–6 mėnesių.

Ar implantas prigis?

Remiantis statistiniais duomenimis, implantai prigyja 98 proc. atvejų. Neprigijimo atveju sriegiamas naujas implantas, kuris pacientui nieko nekainuoja.

Ar pooperacinis laikotarpis yra sudėtingas?

Pooperacinis laikotarpis nėra sudėtingas. Jau kitą dieną po implantų įsriegimo galima grįžti prie įprastos veiklos. Jeigu jaučiamas skausmas, jis malšinamas nuskausminamaisiais vaistais.

Gydytojų rekomendacijos

Tinkamai įsriegti dantų implantai atstato vieną, kelis ar visus prarastus dantis ir užkerta kelią skaudžioms pasekmėms: kaulo nykimui, sveikatos sutrikimams, neigiamiems išvaizdos pokyčiams. Ilgaamžius rezultatus užtikrina kelios esminės sąlygos. Svarbiausia pasirinkti patikimus implantus, kuriems teikiama viso gyvenimo garantija, ir patikėti jų sriegimą patyrusiam gydytojui odontologui, kuriuo galėtumėte visiškai pasikliauti. Be abejo, būtinas ir paciento sąmoningumas, t. y. atsakinga naujų dantų priežiūra.

Rekomenduojami specialistai

Med. dr. Tadas KORŽINSKAS Gydytojas odontologas - burnos chirurgas, Sertifikuotas specialistas estetinėje, rekonstrukcinėje odontologijoje ir funkcijos moksle

Med. dr. Tadas KORŽINSKAS

(Hamburgo universitetas)

Gydytojas odontologas - burnos chirurgas, Sertifikuotas specialistas estetinėje, rekonstrukcinėje odontologijoje ir funkcijos moksle

Justas PAULAUSKAS Gydytojas odontologas

Justas PAULAUSKAS

Gydytojas odontologas