Mes vieninteliai Lietuvoje atliekame mikrochirurginę endodontiją tiek priekinių, tiek krūminių dantų srityje.
Inovacijos - mūsų stiprybė. Esame pasižymėję tarptautiniu mastu. Bokštų odontologijos klinika yra pirmasis mikrochirurginės endodontijos centras ne tik Lietuvoje, bet ir 1000 km spinduliu!
Kada reikalinga mikrochirurginė endodontija?
Procedūros metu atliekamas uždegiminės danties šaknies galiuko nupjovimas (rezekcija). Tai atliekama tik mikroskopu, tais atvejais, kai įprastinis šaknų kanalų gydymas ne(be)įmanomas, pavyzdžiui:
- Danties šaknies anatominės problemos, neleidžiančios atlikti įprastinio kanalo gydymo (didelis kreivumo laipsnis, kalcifikacija, IV tipo kanalai);
- Jei dantis protezuotas kokybiškai brangiu protezu, dideliu kultiniu įklotu, kurio negalima/nepageidaujama pašalinti ir atlikti kanalo pergydymą konservatyviai;
- Esant horizontaliam šaknies lūžiui su nekrozine pulpa viršūniniame lūžgalyje;
- Jei kanalas blokuotas plombine medžiaga, instrumentu, kaiščiu ar kitu svetimkūniu, kurio negalima pašalinti, o yra išreikšta viršūninio periodonto patologija;
- Endodontinio gydymo komplikacijų atveju (įvykus perforacijai, lūžus instrumentui, gausiai prastūmus plombinę medžiagą už viršūnės ir t.t.);
- Dideli viršūninio periodonto pažeidimai, kurie negyja po endodontinio gydymo (granuliomos, cistos ir kt.);
- Rezorcininiai dantys;
- Skubantys/išvykstantys, nekantrūs pacientai, kuriems daugybiniai apsilankymai gydymo įstaigoje neįmanomi.
Prieš mikrochirurginės endodontijos procedūrą visada atliekama burnos 3D kompiuterinė tomografija, kad galėtume išsiaiškinti ligos priežastis. Deja, šis tyrimo būdas neaptinka vertikalių šaknies skilimų, todėl chirurginės intervencijos išvengti nepavyksta.
Problema
Paprasto endodontinio gydymo pakanka ne visada. Kai dantį jau reikia šalinti, ar įprastas endodontinis gydymas buvo nesėkmingas, padeda tik mikrochirurginis endodontinis gydymas.
Sprendimas
Mikrochirurginės endodontijos etapai:
- Atliekama 3D tomografija, išsiaiškinamos ligos priežastys.
- Atkeliamas dantų lopas. Grąžtu padaroma 3 mm anga ties šaknies viršūne.
- Nupjovus danties viršūninį trečdalį, aptinkami danties nervo kanalai.
- Ultragarsiniu aparatu išvalomos ertmės ir užplombuojama šiuolaikine medžiaga – biokeramika.
- Paskiriami antibiotikai.
Rezultatas
Modernių įrengimų bei priemonių pagalba gydytojai endodontologai pašalina kanaluose užstrigusius svetimkūnius, mikroorganizmus, išgydo infekcijas. Taip apsaugomi aplinkiniai audiniai, pašalinami nemalonūs pojūčiai ir danties skausmas.
PACIENTAMS AKTUALŪS KLAUSIMAI
Kas nutinka negydant dantų šaknų kanalų?
Negydomi ar nekokybiškai sugydyti dantų kanalai lemia šaknies susilpnėjimą, didėja dantų skilimo ir netekimo rizika.
Kokie yra mikrochirurginės endodontijos privalumai?
Šis gydymo metodas gelbsti dantis, kuriems įprastas endodontinis gydymas jau nepadės. Moderni, išvystyta gydymo technika padeda išvengti didelio pjūvio, todėl procedūra yra netraumuojanti ir saugi. Šio metodo patikimumas – daugiau nei 94 proc. Tuo tarpu įprastinio endodontinio pergydymo sėkmė vertinama maždaug 60 proc.
Gydytojų komentaras
Efektyvų endodontologinį gydymą ir endodontinę mikrochirurgiją Bokštų klinikoje atlieka Diana Bagdonienė - Pensilvanijos universitete mokslus baigusi profesionalė, vienintelė endodontinės mikrochirurgijos specialistė Lietuvoje. Ji teigia: „Naudojame tik modernius instrumentus ir kokybiškas plombines medžiagas. Jos puikiai prisitaiko prie sudėtingos dantų šaknų kanalų anatomijos. Sėkmingas endodontinis gydymas neįsivaizduojamas be chirurginio mikroskopo, padedančio surasti net mažiausio diametro kanalus. Mikrochirurginė endodontija leidžia greitai aptikti ir sėkmingai gydyti pačius sudėtingiausius dantų struktūros pakitimus, kurių pastebėti plika akimi tiesiog neįmanoma“.